Noszenie w chuście zimą – poradnik

Polubiłaś chustę latem, ale nadeszły chłodniejsze dni i problemem stało się ubieranie siebie i maluszka? Dzięki temu poradnikowi noszenie w chuście zimą stanie się przyjemnością.

Jak nosić w chuście zimą

Możesz zastanawiać się jak zawiązać chustę na kurtkę, w dodatku z maluszkiem ubranym podobnie.
Od razu odpowiem – nie rób tego! No chyba, że Twoje dziecko już chodzi i podczas spaceru kilkukrotnie zmienia zdanie, czy chce iść na nóżkach, czy być noszone. W takim wypadku polecam jednak użycie chusty kółkowej lub nosidła, aby zakładanie na kurtkę przebiegało sprawnie.

Stosując chustę długą wiązaną, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamotanie jej na domowe ubranie (ewentualnie trochę grubsze, jeśli jest bardzo zimno). Dziecko również nie powinno być zbyt ciepło ubrane. Zapomnijcie o kurtkach, czy kombinezonach! W takim zestawie maluch na pewno się zgrzeje. No i uzyskanie prawidłowej pozycji będzie niemożliwe, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia
ze śliskim materiałem. Dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem będzie wymagała tylko głowa
i stópki dziecka.

Kiedy już jesteśmy odpowiednio ubrani i zainstalowaliśmy dziecko w chuście, możemy założyć obszerną kurtkę lub bluzę do noszenia, która okryje zarówno nas jak i maluszka. Noszenie w chuście zimą w takim wydaniu będzie bardzo komfortowe.

Jaką odzież wybrać?

Rynek akcesoriów do chustonoszenia bardzo rozwinął się w ostatnich latach. Możemy przebierać
w markach, jak również w rodzajach oferowanych produktów.

Odzież wspierająca noszenie w chuście zimą znajduje się w asortymencie takich marek jak Lenny Lamb, czy Greyse. Druga z tych firm, specjalizuje się niemal wyłącznie w produkcji kurtek i bluz do noszenia.

W ofercie znajdziemy klasyczne modele przeznaczone do noszenia w chuście, które mają specjalny panel dopinany do korpusu. W zależności od egzemplarza, panel możemy przypiąć z przodu lub z tyłu,
co umożliwia noszenie na plecach. Taką kurtkę lub bluzę możemy nosić również samodzielnie bez dopiętego panelu.

Drugą opcją są kurtki i bluzy o kroju oversize, które są na tyle obszerne, że pozwalają na otulenie noszącego wraz z dzieckiem. Są bardzo łatwe w obsłudze, bo nie wymagają dopinania panelu. Pozwalają na noszenie w chuście zimą, zarówno z przodu jak i na plecach. Jednocześnie świetnie prezentują się bez maluszka.

Możemy wybrać model oversize spośród produktów marek, które tworzą typowo pod chustonoszenie. Na rynku jednak znajdziemy mnóstwo modeli niezwiązanych z tą dziedziną, które równie dobrze sprawdzą się w tej roli.

Zakup odzieży do noszenia nie musi oznaczać sporego wydatku na produkt, którego będziemy krótko używać. Jeśli wybierzemy model, w którym dobrze się czujemy, może nam służyć długo po tym jak skończymy noszenie dziecka w chuście.